ЈУГОСЛОВЕНИТЕ ЛУДУВАА ПО ОВИЕ ПРИРОДНИ УБАВИЦИ: Девојките без силикони и операции за кои се зборува и ден денес!

18 февруари, 2021
ena-begovic-olivera-katarina-dijana-becirovic-beba-loncar.jpeg

Денешната јавна сцена е преплавена со млади девојки кои се сметаат за симболи, и ретко меѓу нив никогаш не посетиле пластичен хирург или барем смениле нешто на лицето или телото.

Ви ги претставуваме најдобрите 6 дами кои никого не оставија рамнодушен!

Прва меѓу нив е Ана Сасо, една од најубавите мисици на поранешната Југ, која остана запаметена по рекламата за сокот „Пипи“ кога излезе од морето во тесна маичка. Родена во 1963 година, таа само што наполни полнолетство кога се пријави за избор на најубава Југословенка како водителка на Сплитскиот фестивал на забавни мелодии.

Никој друг немаше шанса и во 1982 година таа ја зеде лентата и потоа отпатува за Лондон. Беше одлична, од вкупно 68 девојки, влезе во полуфиналето со уште седум други убавици.

Сите беа заљубени во Беба Лончар! Благодарение на филмот “Љубов и мода”, слатката тинејџерка Десанка стана вистинска југословенска sвезда.

По премиерата, Југословените добија своја sвезда. Се роди белградска Брижит Бардо! Сите беа вљубени во симпатичната русокоса тинејџерка Беба, а таа го сакаше плејбојот Дејан Божовиќ, момче со прекрасна брановидна коса и прободливи сини очи, поради што тој побара да го нарекуваат „Србинот Пол Њуман“. Прегрнати, тие беа атракција на шеталиштето во Белград на улицата Кнез Михаилова.

Актерката Ена Беговиќ ја започна својата кариера на 18-годишна возраст глумејќи во филмот на Лордан Зафрановиќ „Окупација во 26 слики“, а нејзината прва забележителна улога беше во филмот „Падот на Италија“ во 1981 година. Таа важеше за една од најубавите жени на поранешниот југ, во брак со бизнисменот Јосип Радеjаком ја доби ќерката Лана.

Ена трагично загина во сообраќајна несреќа што се случи на 15 август 2000 година. Имаше 40 години кога го загуби животот.

Ниту една листа на најубави Југословенки не може да помине без Оливера Катарина! Познатата пејачка и актерка живееше во Париз, Милано и Рим, а остана запаметена како „единствената жена пред која клекна Салвадор Дали“, која беше воодушевен од нејзиниот раст и глас. Исто така, треба да се напомене дека оваа жена од Белград некогаш одржа 72 последователни концерти во престижната сала „Олимпија“ во Париз.

Фаталната црнка се омажи двапати и имаше неколку големи љубови со познати, влијателни мажи, но повеќето од нив завршија со развод… Во брак со потпретседателот на Белград, Миладин Сакиќ, го доби синот Манет, кој сега се занимава со сликарство, и живее и работи во Америка.

Дури и денес, легендата вели дека кога Марија Бакса помина низ белградските улици, немаше човек што не би се свртел по неа… И доволно е да погледнете една фотографија од оваа актерка и навистина да поверувате во тоа!

Русокосата убавица уживаше во големата слава во поранешна Југославија, но успеа да изгради и меѓународна кариера – во седумдесеттите години од минатиот век, се пресели во Италија, каде снимаше филм по филм.

Дијана Бежировиќ, девојка од селото Лукавац, го освои светот – правеше интервјуа со двајца папи, спортисти и политичари, беше во врска со Ал Пачино. Дијана Бежиревиќ им го одзеде здивот на домашните мажи позирајќи на страниците претходно резервирани главно за голи американски девојки.

Родена е во 1962 година во сиромашно семејство во Лукавац кај Тузла. Таа позираше за двојничката на „Старт“ во целата убавина на нејзиното едро тело!

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi