Избра ВАЖНА прилика: Принцот Хари за прв пат во јавност откако ја доби ќерката Лилибет

20 август, 2021
323961_profimedia0612037875_ff

Војводата од Сасекс продолжува да се занимава со хуманитарни активности откако помина некое време дома, запознавајќи се со приновата.

Принцот Хари одигра поло натпревар во Колорадо во кој постигна два гола, при што беа собрани 2,5 милиони фунти, кои ќе бидат донирани на неговата организација Сентебала за загрозени деца во Африка погодени од ХИВ и сиромаштија.

Хари е сликан како брка топка на коњ во спортски дрес, т.е. во бели панталони и светло сина маица, како и со црна заштита на главата.

Играше на настанот со аргентинската поло sвезда Начо Фигуерас, кој е особено благодарен на војводата од Сасекс што помогна да се соберат пари со неговото присуство.

Она што е забележливо е дека на натпреварот немаше трага од неговата сопруга и децата, а ова е прво јавно појавување на Хари откако ја доби својата ќерка Лилибет.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi