Како изгледа домот на Криси Тајген и Џон Леџенд во Беверли Хилс

16 април, 2021
profimedia-0497581028-790x527

Омилена музичка водечка-претприемачка двојка, Криси Тајген и Џон Леџенд, минатото лето го ставија на продажба својот дом во Беверли Хилс во пресрет на ново засилување во семејството и тргнаа во потрага по нов, уште поголем дом. Тие трагично го загубија неродениот син Џек во септември, но се надеваат дека ќе го прошират семејството во блиска иднина. Бидејќи тие го гледаат домот не само како место за престој, туку и како место каде што создаваат спомени, тие сакаа ново место за ново поглавје.

Стариот се уште е на продажба и по неколку месеци на пазарот тие решија драстично да ја намалат нејзината цена, за 6 милиони долари, па сега тие бараат 17,95 милиони долари. Тие го купија во 2016 година и го украсија по свој вкус. И двајцата претпочитаат романтичен, донекаде женствен и пријатен стил, пастелни и сиви нијанси, а Криси сакаше да го додаде своето азиско наследство преку деталите.

profimedia-0554224343

Куќата се простира на скоро 800 квадратни метри и има 7 спални, 8 бањи, теретана и просторија за филмски проекции, меѓу другото. Но, за Криси најважно е да има неколку печки. Криси е позната по својата љубов кон готвењето и како домаќинка и поканување гости, а едно од правилата што го следи е да не пече десерти во иста рерна како солени јадења, подучени од претходна кулинарна катастрофа.

Тие се подготвени да продадат на идните сопственици и дел од постојниот мебел, покрај маса и лустер со печатени стихови од песната на Џон, од сентиментални причини.

Погледнете како изгледа поранешната куќа на оваа ‘моќна двојка’ во галеријата:

profimedia-0554224354
profimedia-0554224363
profimedia-0554224367
profimedia-0554224375
profimedia-0554224402
profimedia-0554224405
profimedia-0554224410
Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris