Како Кејт успеа да избега од трагичната судбина на принцезата Дајана?

12 февруари, 2021
кејти

Следниот месец ќе поминат десет години откако Кејт Мидлтон изврши јавни кралски должности, а исто така ќе ја прослави десеттата годишнина од бракот со сопругот, 38-годишниот принц Вилијам. Но, пред да го изговори судбоносното „да“ на најстариот син на покојната принцеза Дајана, Кејт, по барање на судот, мораше прво да научи неколку важни лекции од Дајана, од кои буквално зависи нејзиниот иден живот. Имено, да се игра улогата на сопруга на принц кој еден ден ќе стане крал на Англија не е воопшто лесно и може да биде фатално, како што покажува трагичната судбина на Дијана.

princeza diana

Во документарниот филм „Кога Мидлтонс се сретнаа со кралското семејство“, кралскиот експерт Том Квин откри дека судот ја замолил Кејт да гледа низа видеа од принцезата Дајана во јавноста за да учи од грешките на Дајана и сфатил како да се однесува правилно за да комуницира со новинари и со нив, токму од причина што судбината на принцезата од Велс нема да ја снајде. Судот сакаше на идната војвотка од Кембриџ да и биде јасно дека поголемиот дел од нејзиниот брачен живот ќе биде под постојана лупа на јавноста.

Kate Middleton

Дека „училиштето на пример на Дајана“ навистина се случило, потврди и кралската експертка Кети Никол во нејзината книга „Кејт: Иднината кралица“. Таа напиша дека постарите членови на семејството побарале од Кејт да ги прегледа видеата на Дијана за да не ги повторува нејзините грешки. Тоа се случи пред Кејт официјално да стане дел од кралското семејство, бидејќи јавноста се повеќе се интересираше за неа како девојка на Вилијам.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi