КОЈ ГО ОСВОИ СРЦЕТО НА ПРИНЦОТ ЧАРЛС? Не е Камила!

13 август, 2021
profimedia-0236086649

Во последните недели, британскиот принц Чарлс, принцот од Велс, патуваше низ земјата и присуствуваше на разни церемонии, и помина две недели во Шкотска. Покрај спречувањето на ширењето пластичен отпад и присуството на отворањето на пазарот за риби, 72-годишниот Чарлс посети и ветеринарна клиника каде што беше воодушевен, рече тој, со смирени и добри пациенти, мислејки притоа на прекрасни кученца.

Exclusive pictures from the visit of HRH Prince Charles to Caithness

Принцот, исто така, облече традиционален килт со високи чорапи превиткани над горниот дел и црна чевли. Патем, килтот е единствениот дел од националната носија на Британските острови што се уште се носи секој ден, а не само за специјални настани. Неговата посета на Шкотска се одржа во времето на 40 -годишнината од венчавката со Лејди Ди.

Prince Charles Just Wore a Kilt to the Beach — See His Seaside Tartan! |  PEOPLE.com
Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi