КОЈ ТУКА ЛАЖЕ? Принцот Хари и Меган Маркл го обвинија кралското семејство за расизам, а тие се оправдуваат вака

10 септември, 2021
profimedia-0594547929

Во бомбастичното интервју, принцот Хари и Меган Маркл обвинија неименуван член на кралското семејство дека е расист.

Кен Олиса, претставник на кралицата Елизабета Втора и првиот црнец на таа функција, откри дека разговарал за расизмот со членовите на кралското семејство по полицискиот атентат врз Џорџ Флојд и рече дека кралското семејство го поддржува движењето „Животите на црнците се важни“ (Black Lives Matter/BLM)

„Разговарав со кралското семејство за расизмот, особено во последните 12 месеци по убиството на Џорџ Флојд“, рече тој за телевизијата Канал 4.

– Ова е жешка тема за разговор. Прашањето е, што друго можеме да направиме за да го поттикнеме друштвото да ги отстрани тие пречки – додаде тој.

Олиса нагласи дека членовите на кралското семејство „се плашат дека нивната земја ги дели истите вредности“.

На прашањето дали Бакингемската палата го поддржува движењето БЛМ, Кен Олиса одговори: „Да, во потполност“.

Изјавата доаѓа неколку месеци по шокантните откритија на принцот Хари, внук на кралицата Елизабета Втора и неговата сопруга Меган во интервју за Опра Винфри, кога рекоа дека неименуван член на кралското семејство е загрижен за бојата кожата на нивниот син Арчи.

Изјавата предизвика расцеп помеѓу младата двојка и остатокот од кралското семејство, а братот на принцот Хари, Вилијам, реагираше и изјави „дека тие во никој случај не се расистичко семејство“.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi