„Љубојна“ издаде плоча со музика од филмот „Стела“

7 октомври, 2021
љубојна

„Стела“ е насловено новото македонско винил-издание со оригинална музика на Оливер Јосифовски, во изведба на групата „Љубојна“.
Музиката е напишана за истоимениот филм на режисерот Стојан Вуисиќ, со Дејан Лилиќ, Тони Михајловски, Петар Маниќ и Христина Поповиќ во главните улоги.
Инаку, ова е 13-ти албум и втор винил на групата, а наедно е и прва издадена плоча со филмска музика на домашната сцена досега. „Каранфил невесто“ е носечката тема од албумот, чиешто видео „Љубојна“ исто така неодамна ѝ го претстави на публиката.

Преземено од novamakedonija.com.mk

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris