Љубовта е посилна од се! Приказната на Меси и Антонела е НЕВЕРОЈАТНА, а ги поврзува сиромаштијата (ФОТО)

14 февруари, 2021
lo

На денот на љубовта ви ја пренесуваме најубавата љубовна приказна која инспирира. Лионел Меси и неговата сопруга Антонела се вљубија како деца, кога и двајцата беа многу сиромашни.

Оваа необична љубовна приказна е проткаена со најромантичните детали. Веќе како деца, тие разменуваа љубовни писма и во едно Антонела напиша дека еден ден ќе бидат свршени.

Меси беше добар пријател со братот на Антонела, а од првиот момент кога ја виде, таа веднаш му го привлече вниманието.

Фудбалерот призна дека се дружел со нејзиниот брат за да може почесто да ја гледа Антонела, која во тоа време имала само 8 години.

Сиромаштијата ги поврза и тешката животна ситуација ги премина нивните патишта. Вртоглавиот успех во спортската кариера на фудбалерот започна во 2000 година во Барселона. Во овој период Антонела и нејзиното семејство беа погодени од исклучително тешка економска криза поради големи кражби во супермаркетот на нејзините родители.

Антонела го започна својот живот без Меси. Таа стана девојка на друго момче и помина неколку години со него.

„Ла Негра“
Иако дотогаш се пишуваше во медиумите дека „Ла Негра“, како што ја нарекуваа Антонела во родното Росарио, е единствена на Меси и дека тоа е љубов од детството, таа имала афера со момче во Росарио, додека Лео беше во Барселона како млад фудбалер.
Клучниот момент со кој Меси покажа голема почит и грижа за Антонела, се случи кога најдобриот пријател на Антонела почина во сообраќајна несреќа, што го принуди веднаш да дојде во Аргентина, да ја најде својата душичка и да ја поддржи.

Три години подоцна, Антонела се преселила во Шпанија за да живее со Меси. Тогаш сфати дека нивната љубов е силна, па реши да се запише на колеџ во Барселона и да се пресели со фудбалерот.

Избор на имиња
Сите беа изненадени од името на третиот син на Чиро, но Антонела и Лео се одлучија на ова име поради Хорас Демијан Петруси, аргентински музичар познат под прекарот Чиро, кого го обожаваат и Меси и неговата сопруга.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi