Мајкл Даглас ја загрижи фамилијата: „Само да не се врати на алкохолот“

23 мај, 2021
Catherine-Zeta-Jones-Michael-Douglas

Кога првпат се запознаа, 76-годишниот актер, Мајкл Даглас, сè уште беше во брак. Згодната 20 години помлада актерка, Кетрин Зета Џонс, се обидел да ја заведе со клише изјавата „Јас ќе бидам татко на твоите деца“, но така и беше. За жал, веќе некое време се пишуваат проблеми за нивниот брак. Иако сè уште не објавија за тоа, извори блиски до парот не се откажуваат. Сега тие истакнаа дека Мајкл има здравствени проблеми, што го загрижува семејството.

Според магазинот National Enquirer, смртта на маќеата Ана и таткото Кирк го фрлила во лоша состојба. Како што истакна изворот, два смртни случаи за една година оставиле големи последици – особено врз неговата здравствена состојба. Имајќи предвид дека еднаш се борел со рак на грлото, и без такви тешки ситуации, неговото здравје не е во најдобра состојба. Сега пријателите се загрижени дека тој може да се врати на алкохолот, што го принуди да оди на рехабилитација во 1992 година. „Само да не се врати на алкохолот“, велат тие.

Таблоидот се консултираше со експерт за зависности кој рече: „Гробиштата се полни со луѓе кои сметале дека можат да ја контролираат нивната зависност“. Судејќи според сѐ, пријателите и семејството на актерот се многу загрижени за неговото здравје. За жал, тоа не е сè. Актерот се бори и со губење на меморијата.

Во едно интервју, тој објасни колку е шокиран што му е уништено краткорочното сеќавање. „Долгорочната меморија ми е добра, но краткорочната меморија не е добра“, прокоментира еднаш тој.

Покрај неговото здравје, наводно, последиците се гледаат и во неговиот брак со Кетрин Зета-Џонс. Споменатиот извор истакнува дека нивната разлика во години сега остава последици. „Таа секогаш знаеше дека нивната разлика во години ќе значи дека ќе се грижи за него еден ден – но не очекуваше дека ќе биде толку брзо“, објаснува изворот.

Иако медиумите често пишуваа за нивниот развод, дури и наведувајќи дека ќе издвојат најмалку 350 милиони долари само за конечно да се стави крај на бракот, овој пат за прв пат разликата во возраста се наведува како голем проблем. Од друга страна, се пишуваше за тоа како младата актерка жали за својата одлука и сè уште се обидува да го спаси бракот, а неодамна на својот профил на Инстаграм објави фотографија со него со опис: ‘Јас сум многу горда на тебе, љубов моја ‘, коментирајќи ја неговата номинација за Еми. Инаку, парот е во брак 20 години, а имаат и две деца, 20-годишниот Дилан и 17-годишната Керис.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi