МАЛАТА ТИЛАН НА 6 ГОДИНИ Е ПРОГЛАСЕНА ЗА НАЈУБАВОТО ДЕТЕ НА ПЛАНЕТАТА: Денес има 20 години, милиони на сметката, а еве како изгледа!

2 август, 2021
168273_capture_ls

Французинката Тилан Блондо беше прогласена за најубава девојка на светот на шестгодишна возраст, а слатката девојка со впечатливи сини очи стана sвезда на модната индустрија. Денес, таа има 20 години и работи како модел, и се уште го привлекува вниманието со својата извонредна убавина.

Тилан ги минува летните денови на плажа во модерното француско летувалиште Сен Тропе. Атрактивната Французинка го поминува својот летен одмор во друштво на својот нов избраник, Бен Ател. Белите бикини на Тилан го нагласија нејзиниот тен.

Ќерка на францускиот фудбалер Патрик Блондо и водителката Вероника Лобури, таа ја започна својата манекенска кариера на четиригодишна возраст кога се појави на модната ревија на Жан Пол Готје.

На шестгодишна возраст, таа беше прогласена за најубава девојка на светот, но нејзината манекенска кариера не помина без контроверзии, па снимањето на францускиот Вог со 10-годишната Тилан, во кое носи посилна шминка и облека за возрасни, предизвика бројни јавни критики.

Тилан двапати беше на врвот на листата „TC Candlera“ на 100 -те најубави лица.

Денес, Тилан се занимава со моделирање, потпиша договор за L’Oreal, а го поседува и нејзиниот моден бренд „No Smile Clothing“, кој продава бањарки и спортска опрема, додека нејзиното богатство се проценува на над 4 милиони долари.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi