Меган Маркл се понижи на сопствениот 40-ти роденден

7 август, 2021
profimedia-0559545262

Во своето прво видео обраќање по породувањето, таа започна нова женска иницијатива 40 x 40, глобален проект што ги охрабрува луѓето ширум Светот да посветат 40 минути од своето време за поддршка на жените кои сакаат да се вратат на работа. Очигледно, одговорот не бил каков што таа очекувала

Меган Маркл го прослави својот 40 -ти роденден пред некој ден, и по тој повод, таа за прв пат ѝ се обрати на јавноста со видео и испрати трогателна порака. Тоа беше и нејзино прво официјално појавување од раѓањето на девојчето Лилибет.

Во своето прво видео обраќање по породувањето, таа започна нова женска иницијатива40 x 40, глобален проект што ги охрабрува луѓето ширум Светот да посветат 40 минути од своето време за поддршка на жените кои сакаат да се вратат на работа. Меган побара од 40 активисти, спортисти, уметници и светски лидери да најдат 40 минути за да ги поддржат жените кои сакаат да се вратат на работа.

Како дел од роденденската порака, таа побара од своите следбеници да ја споделат објавата на Instagram, барајќи од нив да ја шират пораката. Предлог на објава на обожавател која гласи: „За прославата на 40 -тиот роденден на војвотката од Сасекс, посветувам 40 минути менторство или услуга на целта за која се грижам. Придружете ми се со донирањето на вашето време. Заедно можеме да придонесеме за глобален бран на сочувство и позитивни промени #40×40 #CompassionInAction ‘.

Но, се чини дека многу малку луѓе ја препознаа иницијативата, поради што многумина коментатори на кралското семејство сметаат дека Меган се посрамотила на нејзиниот роденден. Со анализа на објавите објавени во првите 24 часа по објавувањето на видеото, беа пронајдени само 217 јавни објави кои ја споделуваат објавата со хаштагот 40×40. Тажната бројка најверојатно ќе ја остави Меган понижена, која се надеваше дека нејзината иницијатива ќе привлече внимание.

На снимката, покрај повикот на Меган, големо внимание привлекоа деталите. Во еден момент камерата ја снимаше одзади и јасно се гледаше дека на бирото има фотографии од децата. Во средината беше фотографија на која Хари го бакнува бебето Лилибет, а многумина коментираа дека ова е првпат да го видиме кралското бебе пред нејзиното официјално појавување.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi