Можно откажување на интервјуто кое е платено повеќе од милион фунти! „Откажете го, имајте малку срце“

5 март, 2021
opra-vinfri-megan-markl-2-830x0

Експертите за односи со јавност се согласуваат дека самата објава предизвикала немири во дворецот, иако не е познато што точно кажале Меган и Хари во интервјуто, смета дека ова е лош момент за раскажување на нивната страна од приказната.

Британските медиуми пишуваат дека телевизиската мрежа во Велика Британија, ITV, може да се откаже од прикажување на интервјуто за кое американскиот CBS платиле повеќе од милион фунти!

Станува збор за интервју за кое со денови не се зборува, она што Меган Маркл (39) и принцот Хари (36) ѝ го дадоа на Опра Винфри (67).

Причината, како што велат, е здравствената состојба на принцот Филип (99), сопругот на кралицата Елизабета Втора (94), со оглед на тоа што деновиве му било оперирано срцето и тврдат дека тој не е во најдобра состојба.

Британската јавност и обожавателите на кралското семејство ги молат Меган и Хари да го сопрат со ова интервју, наводно токму поради принцот Филип.

Како што стојат работите сега, интервјуто ќе биде прикажано на CBS во недела, а во Велика Британија, ако сè оди според планот, ќе пристигне во понеделник.

Сепак, се чини дека ITV нема намера да се откаже од тоа „интервју на годината, а можеби дури и на деценијата“, како што наведуваат оние што ја разбираат материјата, затоа што на својот Twitter напишале како го пренесуваат интервјуто во понеделник.

Експертот за односи со јавност Марк Борковски вели дека Меган и Хари избрале лошо време за да ја откријат вистината и сè што им се случило додека живееле во Лондон.

Откако деновиве беше објавен трилерот, во кој Сасексови открија разни тајни од дворецот, од Палатата се чинеше дека „судијата го означи почетокот на натпреварот“-во јавноста пуштија информација дека Меган ги злоупотребувала вработените во Палатата во која живееше со сопругот некое време.

Поранешната, но и некои сегашни работници ја пријавиле и од судот велат дека разговараат со нив и утврдуваат што се случува.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris