МРАЧНИ ДЕТАЛИ ОД ИНТИМНИОТ ЖИВОТ НА БИЛ ГЕЈТС: Што се случувало на ГОЛИТЕ ЗАБАВИ за кои знаела и Мелинда

13 мај, 2021
Opera Snapshot_2021-05-12_194031_wanted.mondo.rs

Кога во јавноста стигна веста дека американскиот милијардер Бил Гејтс и неговата долгогодишна партнерка Мелинда се разведуваат, сите беа заинтересирани за главната причина.

Во јавно образложение, тие рекоа дека „повеќе не веруваат дека можат да растат заедно како двојка“ и со тоа се стави крај на шпекулациите.

За време на бракот, тие не беа придружени со големи скандали за нивниот приватен живот, но сега стана јавно дека Бил имал прилично развратна младост пред бракот со Мелинда и дека често организирал развратни забави.

bil gejts

Имено, новинарот и биограф на Гејтс, Џејмс Валас, напиша две книги за основачот на Microsoft во текот на 90-тите, кои даваат увид во приватниот живот на Бил, за кои тој не сака да зборува и вешто ги крие.

Овие книги опишуваат и безобразни забави кои милијардерот често ги организирал во младоста со многу девојки и стриптизети.

„Во тој период, многу млади од Мајкрософт беа млади мажи кои не ги соблекуваа маиците со дамки од пица два-три дена додека развиваа софтвер.

Тие организираа прилично луди забави, одеа по клубови и бараа стриптизети да ги донесат во домот на Бил. Тој тогаш не беше невин или штребер. Тој имаше живот “, рече репортерот во интервју за Daily Mail.

Овој автор истакнува дека медиумите не објавувале вести за овие забави затоа што тие сакале добар проток на вести за деловните потези на овој претприемач.

Џејмс исто така тврди дека Гејтс бил голем омилен во стриптиз баровите во кои посетувал, а тој често ангажирал танчери да доаѓаат во неговиот дом, а потоа заедно скокале голи во неговиот базен и се забавувале до раните утрински часови.

Тој додава дека ова однесување оставило трага и во неговиот однос со Мелинда.

„Иако Гејтс започна да излегува со Мелинда уште во 1988 година, тој сепак некое време флертуваше со други жени, особено кога беше на службено патување. Тој редовно им се додворуваше на новинарите кои го покриваа бизнисот на Мајкрософт.“

Општо беше познато дека тој е женкар, иако малку се пишуваше за тоа, бидејќи Гејтс и Мајкрософт беа неисцрпен извор на информации и добри стории за новинари како Њујорк Тајмс, и никој не сакаше да запре.

“Мелинда многу добро го знаеше сето ова, нивната врска беше полна со подеми и падови. Во еден момент тие ја прекинаа врската за една година, наводно затоа што тој не сакаше да се врзува. Кога повторно се зближија во 1992 година, нивната врска беше посилна од кога било “, раскажува Валас.

Ваквите обвинувања ги потврди и Вер Рабурн, долгогодишен пријател на Гејтс и поранешен извршен директор. Тој за Daily Mail потврди дека Бил уживал во организирање забави и дека не ѝ бил верен на Мелинда на почетокот на врската.

Според него, Бил ѝ бил неверен на Мелинда по нивната венчавка во 1994 година, како и фактот дека парот многу се оддалечил во изминатите неколку години, и дека нивните ставови се разликувале кога станува збор за работата на нивната фондација Bill and Melinda Gates.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi