НА ЦРВЕНИОТ ТЕПИХ Е СОСЕМА ПОРАЗЛИЧНА: Една од најубавите жени снимена без ГРАМ шминка – сите се во шок!

12 јуни, 2021
207475_profimedia0332640436_ff

Славниот хирург ја состави својата листа на 10-те најубави жени во светот користејќи ја теоријата за златниот однос. Овој концепт потекнува од античка Грција и се нарекува „божествен“ затоа што тие пропорции се најблиску до совршенството. Со векови бил користен од многу уметници, а особено во ренесансата за да се создадат совршени уметнички дела.

Бела Хадид беше најблиску до совршенство со резултат од 94,3 проценти. Сепак, многумина се сомневаат дека станува збор за природна убавина и тврдат дека имала над 5 естетски корекции, иако признала само дека го поправила изгледот на носот.

Бела беше фотографирана на улиците во Њујорк двапати за неколку дена без трошка шминка.

Веднаш штом се појави на улица, привлече големо внимание од минувачите, како заради стајлингот, така и заради природниот изглед без никаква шминка на лицето.

<p>Prema studiji poznatog estetskog hirurga Džulijana de Silve, poznata manekenka Bela Hadid je najlepša na svetu.</p>
<p>Prema studiji poznatog estetskog hirurga Džulijana de Silve, poznata manekenka Bela Hadid je najlepša na svetu.</p>
<p>Prema studiji poznatog estetskog hirurga Džulijana de Silve, poznata manekenka Bela Hadid je najlepša na svetu.</p>
<p>Prema studiji poznatog estetskog hirurga Džulijana de Silve, poznata manekenka Bela Hadid je najlepša na svetu.</p>