НИШТО БЕЗ НЕА Меган сепак замеша прсти во откривањето на статуата на Дијана

2 јули, 2021
profimedia-0474877388-1

Вчера во градината на палатата Кенсингтон беше откриен споменик во чест и сеќавање на саканата Лејди Ди

Вчера, да беше уште жива, принцезата Дијана ќе го прославеше својот 60-ти роденден. Во оваа прилика нејзините синови, принцовите Вилијам и Хари во палатата Кенсингтон ја открија статуата во знак на сеќавање на нивната трагично почината мајка, а средбата на разделените браќа во моментов е една од темите што најмногу ја покриваат домашните и странските медиуми. И иако претходно се знаеше дека само Вилијам и Хари ќе бидат присутни на откривањето на споменикот, без нивните сопруги Кејт Мидлтон и Меган Маркл, кралскиот експерт за „ The Sun “ откри дека војвотката од Сасекс сепак има замешано прсти во сè.

Имено, 39-годишната поранешна актерка остана во САД со двегодишниот Арчи и едномесечната Лилибет Дијана додека Хари патуваше дома за да го открие споменикот на неговата мајка, но Ангела Левин сега тврди дека Меган не ја избегнала целосно церемонијата затоа што наводно учествувала во пишувањето на говорот што Хари го одржал вчера на откривањето на статуата на Дијана. „Слушањето на говорот на Хари звучеше како Меган да зборува“, објасни еден познаник на кралското семејство, велејќи дека Хари го напишал говорот со помош на неговата сопруга Меган, што направи да се чувствува како 39-годишничката да е таму.

Патем, официјалната изјава дадена од браќата по повод откривањето на споменикот на мајка им гласи: „Денес, на денот кога нашата мајка ќе го прославеше својот 60-ти роденден, се сеќаваме на нејзината љубов, сила и карактер – квалитети што ги направија нејзината сила на добрина низ целиот свет, направи многу животи подобри. Секој ден посакуваме таа да беше тука, со нас и се надеваме дека оваа статуа засекогаш ќе се гледа како симбол на нејзиниот живот и наследство ’.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi