Официјално: Серијата „Seinfeld“ од 1 октомври на Netflix

1 септември, 2021
seinfeld-1-830x0

Договорот е со важност од пет години, а гледачите ќе можат да ги погледнат сите 180 епизоди во кои глумат Џери Сајнфелд, Јулија Луис-Драјфус, Џејсон Александар и Мајкл Ричардс.

Ако сте обожавател на „Seinfeld“ и имате Netflix, имаме добри вести за вас. Имено, популарната серија од деведесеттите години ќе се емитува на споменатата стриминг платформа од 1 октомври.

Договорот е со важност од пет години, а гледачите ќе можат да ги гледаат сите 180 епизоди со Џери Сајнфелд, Јулија Луис-Драјфус, Џејсон Александар и Мајкл Ричардс.

Серијата „ Seinfeld “, создадена од Џери Сајнфелд и комичарот Лари Дејвид, се емитуваше девет сезони на NBC од 1989 до 1998 година. Серијата го следеше ликот на нејзиниот истоимен творец и неговите пријатели во Њу Јорк. Серијата Сејнфелд освои неколку награди на малите екрани за време на своето време, вклучувајќи ја и наградата Еми за извонредни хумористични серии во 1993 година и наградата Златен глобус за најдобра ТВ серија во 1994 година.

Netflix за прв пат објави дека хит комедијата ќе го краси стриминг гигантот во септември 2019 година, откако договорот за серијата беше завршен со стриминг сервисот Hulu.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi