Ова е неговото ВИСТИНСКО ИМЕ: Малкумина знаат кое е вистинското име на ВИН ДИЗЕЛ

12 октомври, 2021
profimedia-0505228099

Вин Дизел е еден од најплатените актери во Холивуд

Актерот е роден во 1967 година во Америка, а покрај актерството, се испроба и како продуцент и режисер.

Вин Дизел е познат по многу улоги, особено во акциони филмови, но најдобро го паметиме по улогата на Доминик Торет, во серијата филмови „Пеколни улици“.

За неговиот приватен живот не се знае многу, освен што актерот е во брак со Палома Хименез, супермодел и има три деца.

Затоа, многумина од неговите најголеми обожаватели не знаат дека неговото вистинско име не е Вин Дизел, туку – Марк Синклер.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris