ОВА Е НОВАТА ДЕВОЈКА НА БРЕД ПИТ! Светските медиуми зујат – СЕ ЗАПОЗНАЛЕ НА ДОДЕЛУВАЊЕ НА ОСКАРИТЕ, А КОГА ЌЕ СЛУШНЕТЕ СО ШТО СЕ ЗАНИМАВА…

3 јуни, 2021
274141_tan2019-8-29-145124780-0_f

Новата девојка на Бред Пит – вести што одекнаа како грмотевици. Дефинитивно му тргна во животот, бидејќи откако доби заедничко старателство со неговата поранешна сопруга, тој уште и се вљуби.

За време на долгогодишната борба за старателството, Бред Пит ретко ги гледаше децата во посебни услови, а сега правдата е конечно на негова страна. Судот ја донесе конечната одлука за заедничко старателство над петте малолетни деца, поради што е задоволен.

Ова не е единствената причина за неговото добро расположение, бидејќи ситуацијата е подобрена на љубовно поле. Во странските медиуми се појави веста дека во неговиот живот влегла привлечна убавица.

Жената која наводно го освоила е 21 години помладата пејачка Ендру Деј. Тие се запознале на наградата „Оскар“, по што размениле броеви. На гала-настанот, Ендру се појави во провокативен златен фустан со бројни шлицови кои го откриваат нејзиното заносно убаво тело.

– Тие флертуваа зад сцената и се верува дека размениле телефонски броеви. Можно е да се работи за нешто професионално, но некои пријатели на Бред велат дека тој и Ендру би биле одлична двојка – вели изворот.