ПАДОТ НА ХОЛИВУДСКАТА МИЛЕНИЧКА: Со години се борела со пороци, ја променила верата, а завршила и зад решетки!

6 јуни, 2021
202395_profimedia0478673995_ls

Контроверзната актерка Линдзи Лохан (34) е позната по својот бурен и скандалозен живот, а животот со пороци остави трага на нејзиното лице.

Нејзиното детство поминато под рефлекторите и пред леќите на фотоапаратот не влијаеше добро на оваа актерка, па од фаза на слатко девојче премина во фаза на бунтовен алкохоличар. За Линдзи, периодот од 2007 година беше особено погубен, кога беше фатена како вози под дејство на дрога и алкохол.

Потоа мораше да отслужи еднодневна затворска казна, а дополнително беше казнета со тоа што мораше да оди на состаноци со семејства кои ги загубија своите најблиски поради пијани возачи. Иако судијата сметаше дека ќе се врати на вистинскиот пат поради ова, Линдзи не научи ништо од тоа искуство, па затоа беше осудена на 90 дена затвор со повторување на делото.

Поради нејзиниот статус и популарност, судот прогледа низ нејзините прсти, потоа ја смени затворската казна и нареди задолжително психијатриско лекување.

Една од најскандалозните модерни sвезди зад себе има и други скандали – возењето во пијана состојба е најмалку изненадувачки на нејзината листа на скандали.

Во претходните години, Линдзи се гледаше во несоодветни изданија. Зависност од кокаин и хероин, луди забави со Парис Хилтон, лоши односи со нејзината мајка и насилни љубовни врски го означија падот на нејзината кариера.

Постојат и бројни обвинувања за кражба – пријател ја тужел пред неколку години затоа што Линдзи во клубот украла крзнена јакна вредна 12.000 американски долари. Неколку години подоцна, Линдзи украде часовник Ролекс вреден 35.000 американски долари од пријател.

Lindzi Lohan

Таа не застана тука, па се обиде да украде ѓердан вреден повеќе од 2.000 долари во златарницата, а потоа се бранеше велејќи дека само „сака да го позајми“. За овој прекршок беше осудена на 4 месеци затвор.

Потоа, тука е нејзината позната листа каде ги броела сите холивудски мажи со кои имала односи, а ги имало 36.

На крајот на краиштата, актерката одеднаш се преобрати во исламист во 2019 година, што го објави со пишување на Инстаграм „Алаикум салам“, што значи мир со вас, а потоа ги избриша сите фотографии на својот Инстаграм профил.

Lindzi Lohan

Таа година, таа се вљуби во престолонаследникот на Саудиска Арабија, Мухамед бин Салман, кога се сретнаа на трките во Формула 1.

Тие се допишувале малку, а потоа престолонаследникот решил да ги забрза работите и, бидејќи Линдзи имала финансиски проблеми, тој од приватната картичка ѝ дал 4 милијарди долари за да може да го придружува на патувања низ целиот свет.

Инаку, Мухамед бин Салман има четири жени и една од нив роди четири деца.

Деновиве Линдзи беше активна на Инстаграм, а многумина забележаа дека актерката изгледа добро. Времето ќе покаже дали лошите денови и пороци стојат зад неа.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi