Пензионерските денови не можат да се живеат подобро од начинот на кој ги живее славниот Шварценегер

30 јули, 2021
arnold-schwarzenegger-profimedia-830x0

Арнолд Шварценегер е фотографиран во својот беж „Ескалибур“ во Беверли Хилс

Австриско-американскиот актер и спортист Арнолд Шварценегер ужива во пензијата со полна плуќа.

Имено, актерот беше фотографиран во својот беж „Ескалибур“ во Беверли Хилс во шарена кошула и беж шорцеви, додека на главата носеше плетена капа, а се чини дека актерот ужива во својата пензија.

Имаше пура во устата, а на лицето очила за сонце и уживаше во топлото време.

Актерот не се смирува ниту на 74-годишна возраст, па и понатаму е многу физички активен, иако пред неколку месеци имаше операција на срцето.

Познатиот бодибилдер имаше операција на срцева артерија, која помина добро.

– Се чувствувам одлично и веќе ги прошетав улиците на Кливленд и уживав во одличните статуи. Благодарност до секој доктор и секоја медицинска сестра во тимот! – напиша тогаш Шварценегер.

Фановите го фалат за неговиот изглед и велат дека тој е една од најголемите легенди во светот, но се прашуваат дали актерот се намалил, бидејќи кога излегол од автомобилот изгледал само малку повисок од него, иако оваа верзија на автомобилот е „спуштена“ и пониска ..

Да се потсетиме, акциониот херој е познат по својата истрајност и мотивациони говори, и иако многумина го исмеваа за неговиот акцент и го ставија во калапот на „глупаво мускулесто момче“, тој во младоста докажа дека е многу интелигентен со коефициент 135.

Погледнете ги новите фотографии на Арнолд во галеријата подолу.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi