Погодете заради што! Роденденската фотографија на принцот Џорџ сосема го освои светот!

23 јули, 2021
45232203-0-image-a-19_1625822921776

Најстариот син на принцот Вилијам и Кејт Мидлтон, третиот по ред за тронот, принцот Џорџ од Кембриџ, денес го слави својот осми роденден! Неговата мајка остана до доцна синоќа доцна, а деталите околу подготовките за прославата на Кејт и дебито на Вилијам целосно ќе ве разнежни.

Откако се роди малиот Џорџ, ниту британската ниту светската јавност не престанаа да го следат секој негов чекор. Ова момче неодамна беше тема на сите светски медиуми, со оглед на тоа што е познато дека го сака фудбалот. Тој го гледаше Европското првенство во фудбал со својата мајка и тато, а присуствуваше и на неколку натпревари на стадионот „Вембли“, каде имавме можност да ги видиме неговите симпатични реакции за победата и поразот од Англија.

Сепак, малиот елегантен принц е само едно момче, и многу весело! Од денес, осумгодишното момче, Џорџ е вистинската слика и можност на неговиот татко Вилијам. Како што е познато дека неговата мајка обожава фотографија, портретите на нејзините деца се навистина професионални, а последниот по ред го сподели официјалната страница на Инстаграм на војводата и војвотката од Кембриџ.

„Изгледа како тато Вилијам“, гласат повеќето коментари и нема сомнеж дека ја наследил шармантната насмевка на тато.

Погледнете повеќе од новите и старите, но неодоливи фотографии на Georgeорџ во галеријата:

<p>Princ Džordž od Kembridža danas puni osam godina, a nije ni čudo što svi komentarišu da je slika i prilika svog oca Vilijama. Dovoljno je samo pogledati njegovu najnoviju fotografiju!</p>
<p>Princ Džordž od Kembridža danas puni osam godina, a nije ni čudo što svi komentarišu da je slika i prilika svog oca Vilijama. Dovoljno je samo pogledati njegovu najnoviju fotografiju!</p>
<p>Princ Džordž od Kembridža danas puni osam godina, a nije ni čudo što svi komentarišu da je slika i prilika svog oca Vilijama. Dovoljno je samo pogledati njegovu najnoviju fotografiju!</p>
<p>Princ Džordž od Kembridža danas puni osam godina, a nije ni čudo što svi komentarišu da je slika i prilika svog oca Vilijama. Dovoljno je samo pogledati njegovu najnoviju fotografiju!</p>
<p>Princ Džordž od Kembridža danas puni osam godina, a nije ni čudo što svi komentarišu da je slika i prilika svog oca Vilijama. Dovoljno je samo pogledati njegovu najnoviju fotografiju!</p>
<p>Princ Džordž od Kembridža danas puni osam godina, a nije ni čudo što svi komentarišu da je slika i prilika svog oca Vilijama. Dovoljno je samo pogledati njegovu najnoviju fotografiju!</p>
Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi