ПРЕСВРТ ВО КРАЛСКОТО СЕМЕЈСТВО: Принцот Хари се враќа во Велика Британија, а Меган?

25 јуни, 2021
87369_h-56781557_f

Принцот Хари е забележан како оди од Калифорнија во Велика Британија за да ја открие статуата на принцезата Дијана следниот месец.

Кога ќе пристигне војводата и каде ќе престојува за време на посетата?

Принцот Хари беше забележан на аеродромот во Калифорнија пред неговото патување во Велика Британија.

Меган Маркл не му се придружи на сопругот на патувањето, бидејќи таа останува дома да се грижи за нивните две деца, синот Арчи и новородената ќерка Лилибет.

Хари треба да ја открие статуата на неговата мајка на 1 јули, заедно со неговиот брат, принцот Вилијам. Последен пат ја посети Велика Британија за да присуствува на погребот на неговиот дедо, принцот Филип, во април.

По тој повод, принцот Хари за прв пат го виде своето семејство, по интервјуто со Опра Винфри, што ја разбранува светската јавност.

Хари и Меган по тој повод престојуваа во нивниот дом во Виндзор, и покрај тоа што се преселија во Калифорнија.

Нивната резиденција беше привремено позајмена на неговата братучедка, која го доби своето прво дете во февруари годинава.

Нивниот друг имот, недалеку од Виндзор, е нивното живеалиште кога се во Велика Британија. Луксузна куќа, со пет спални соби, ќе биде доволна Хари да се изолира во неа.

Војводата ќе ја посети и кралицата, која ќе замине на пат по напуштањето на карантинот.

За потсетување, принцот Хари ќе му се придружи на неговиот брат Вилијам на 1 јули, во палатата Кенсингтон, на 60-тиот роденден на нивната покојна мајка, принцезата Дијана.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi