Проговори Парис Хилтон: „На 16 години двајца мажи ме разбудија со лисици и ме изнесоа додека врескав“

13 февруари, 2021
Screenshot_1

Хилтон претходно присуствувала на две слични програми за „проблематични тинејџери“, и во двете, наводно, била злоставувана. Во ова, вели таа, не дишела свеж воздух или видела сончева светлина 11 месеци.

Парис Хилтон (39) неодамна го шокираше светот со својот документарен филм во кој најпрво зборуваше за траумата што ја доживеала во интернат, во училиштето Provo Canyon во Јута. Во октомври, водеше протест повикувајќи се на затворање на училиштето.

Таа се појави на судењето во понеделникот за да даде свое сведочење за сексуално злоставување, при што рече дека таму е „вербално, психички и физички злоставувана“ секој ден, бидејќи имала само 16 години. Помина скоро една година во тој интернат.

„И покрај тоа што школата Provo Canyon се рекламираше како водечки центар за лекување, се чинеше како пекол на земјата. Плачев сè додека не заспивав секоја вечер, молејќи се да се разбудам од тој кошмар“, изјави Хилтон пред судот и продолжи:

„Кога имав 16 години, двајца мажи ме разбудија среде ноќ со лисици на рацете. Ме прашаа дали сакам да одам на полесен или потежок начин. Ме извадија од мојот дом додека врескав насилно и молев за помош “, Рече Хилтон меѓу останатото.

Хилтон претходно присуствувала на две слични програми за „проблематични тинејџери“, и во двете, наводно, била малтретирана. Во ова, вели таа, не дишела свеж воздух или видела сончева светлина 11 месеци. Таа исто така вели дека била „принудена да пие лекови што ја правеле вкочанета и исцрпена“.

„Изгледа дека уживаа во можноста за злоупотреба на деца“, им рече таа на вработените во училиштето. Таа исто така вели дека редовно гледала деца како биле тепани, воздржани, задавувани, па дури и сексуално злоставувани.

„Немаше приватност – секогаш кога користев бања или се истуширав, се следеше. На 16 години, како дете, ги чувствував како гледаат во моето голо тело. Бев само дете“, рече таа. Тоа училиште сè уште работи и се соочуваат со повеќе обвиненија за злоупотреба на ученици. Обвиненијата вклучуваат тепање, дрога и сексуално злоставување и спречување на студентите да контактираат со нивните семејства.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi