ПРВ ПРЕГЛЕД НА НОВИОТ ФИЛМ СО ЛЕО ДИ КАПРИО, ЏЕНИФЕР ЛОРЕНС И БРОЈНИ ДРУГИ ЅВЕЗДИ

9 септември, 2021
dont-look-up-1080x633

Новата комедија на Netflix, во режија на Адам Мекеј „Don’t Look Up“, ја собра целата сила на голем број холивудски актери. Така, во него, покрај Леонардо Ди Каприо и Џенифер Лоренс, глумат Мерил Стрип, Тимоте Шаламет, Аријана Гранде, Џона Хил, Роб Морган, Химеш Пател, Мелани Лински, Мајкл Чиклис, Томер Сисли и Крис Еванс.

ОДЛИЧНА АКТЕРСКА ПОСТАВА

Џенифер Лоренс и Леонардо Ди Каприо играат пар астрономи (Кејт Дибиаски и д -р Рендал Минди) кои се обидуваат да го предупредат светот за апокалипсата што астероидот што се приближува може да го донесе на Земјата. Актерската екипа не изненадува бидејќи самиот режисер рече како што знаеше од почетокот дека Џенифер ќе ја игра главната улога, бидејќи тој е нејзин обожавател од првиот момент кога се запознале, па дури и ја напиша оваа улога за неа. Што се однесува за Ди Каприо, Мекеј исто така го пофали, велејќи дека тој е голем професионалец и актер кој одлично го познава филмот, кој е исклучително паметен и ги разбира ликовите, па беше задоволство да се работи со него. Мерил Стрип ја игра американската претседателка Џени Орлеан, додека Џона Хил го игра нејзиниот син и шефот за безбедност Џејсон. Филмот е испреплетен со хумор и акција за пиење, па го чекаме на малите екрани. Пристигнувањето во кината е планирано за 10 декември, додека на Netflix треба да дојде на католичкиот Бадник на 24 декември 2021 година.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi