РАЗУЗДАНА НОЌ: Британски политичар раскажа како се забавувал со Џорџ Клуни

29 мај, 2021
profimedia-0583307728

Кир Стамер, лидер на британската Лабуристичка партија, е долгогодишен пријател на 43-годишната адвокатка Амал Клуни. Тој има одлична врска и со нејзиниот сопруг, славниот 60-годишен актер Џорџ Клуни. Тој за Мирор изјави како е да се дружи со семејството Клуни и откри како нивното пријателство го поврзува незаборавна вечер.

‘Тие ме поканија на ручек во нивниот британски дом во областа Ридинг. Ја познавам Амал многу години, таа е извонреден адвокат. Тогаш го запознав Џорџ за прв пат. Беше одлично, разговаравме за сè “, рече Кир.

Тие се запознаа пред околу две до три години. На британскиот политичар му се допадна тоа што актерот му даде неколку совети. „Тој добро ја разбира политиката, затоа многу разговаравме за тоа“, го пофали Кир. Но, ручекот беше продолжен на целодневно и вечерно дружење. „Оставивме многу празни шишиња зад себе“, рече политичарот и додаде дека се уште е во добри односи со Клуни.

George clooney

Иако нивните пријателства цветаат, се шпекулира дека Амал и Џорџ имаат проблеми на љубовното поле. За нивниот развод се шпекулираше со години, а медиумите често предвидуваат крај на нивната љубов. Списанието „Нова идеја“ неодамна објави дека парот решил да направи привремена пауза едни од други за да размисли дали на крајот ќе се стремат кон развод или ќе успеат да ја обноват својата љубов.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi