СЕ КОВААТ ПЛАНОВИ ЗА ПОГРЕБОТ НА КРАЛИЦАТА ЕЛИЗАБЕТА II: Нови детали излегоа во јавноста, еве кои се!

4 септември, 2021
257479_kraljica-elizabeta-ii_ls

Британската кралица Елизабета Втора има 95 години, а нејзината смрт е планирана под кодно име Операција Лондонски мост. Наводно, погребот ќе се одржи 10 дена по нејзината смрт.

Денот на смртта на кралицата нема да биде прогласен за државен празник, а на работодавачите ќе им биде кажано сами да одлучат дали ќе им дадат слободен ден на работниците или не.

Исто така, тогаш сите владини и кралски веб -страници и профили на социјалните мрежи ќе бидат изменети за да прикажат црн банер, а државните службеници нема да смеат да бидат активни на социјалните мрежи, освен ако не се одобрени од оправдана причина.

Денови по погребот, ковчегот на кралицата Елизабета Втора во поворката, наводно, ќе биде префрлен од Бакингемската палата во Вестминстерската палата, каде што ќе биде отворен за посетители три дена, 23 часа дневно.

Kraljica Elizabeta II

ВИП личностите кои ќе сакаат да го погледнат сандукот, наводно, ќе добијат билети, што ќе го означи времето на посетата.

Сепак, според Политико, кој прв ги објави документите, владата изрази загриженост дали државата ќе може да се справи со таков настан.

Различни оддели покренаа прашања за способноста на земјата да се справи со приливот на странски туристи, пренатрупаноста на главниот град и можноста за терористички напади.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi