Се погласни се гласините дека принцот Чарлс има намера да ги „отфрли“ Хари и Меган од една причина – штедење

26 април, 2021
se poglasno se suska

Предвидувањата се лоши за Меган Маркл и принцот Хари, ако се оствари она за што се шпекулираше со месеци. Кралскиот биограф Ангела Левин откри дека принцот Чарлс ја „сече монархијата“ за да заштеди пари за тоа, а сето тоа значи дека Меган и Хари повеќе нема да имаат приход од таа каса

Како што откри Ангела Левин, оваа одлука на идниот британски крал може многу добро да влијае на понатамошниот живот на војводата и војвотката од Сасекс, кои во моментов живеат со нејзиниот син Арчи во Калифорнија, во вила вредна 11 милиони фунти. На кратко, тоа би значело дека Меган и Хари повеќе нема да имаат приход од кралското семејство, туку ќе треба самите да се грижат за сè.

Протекуваат нови детали од разговорот на принцот Хари и Меган Маркл со кралицата Елизабета Втора
Се шпекулира дека е прашање на време кога принцот Чарлс и принцот Вилијам ќе седнат и разговараат за сите детали и иднината на монархијата, вклучувајќи го и делот што се однесува на работните членови на кралското семејство, сè по смртта на принцот Филип.

Ако се согласат да „намалат“, само Чарлс и Камила, Вилијам и Кејт и нивните деца – принцовите Џорџ и Луис и принцезата Шарлот – би биле меѓу работните членови. Секој друг може да остане без своите титули, но исто така и покровителство, па дури и многу веројатно ќе треба да најде платена работа за да се издржува.

Принцот Чарлс долго време сакаше да ги намали трошоците за монархијата и сака членовите на семејството да ги заслужат и оправдаат парите што ги добиваат од даночните обврзници. Сè ми се чини дека ова ќе вклучува и одбивање на Хари и Меган. Кралицата го задржа овој продолжен дел заедно од сентиментални причини и не сакаше да го менува поради нејзината возраст, што е разбирливо. Тој е подготвен за промени и мислам дека ќе го стори тоа “, рече Ангела Левин.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi