ШОКАНТНИ ИЗЈАВИ од принцот Филип: Им рече на децата дека се дебели, им ги коментираше гаќите на жените и сакаше да го откопча фустанот!

6 март, 2021
pupup

Сопруг на кралицата Елизабета Втора. (94), принцот Филип (99), кој е во брак со неа од 1947 година, во моментов се наоѓа во болница откако успешно беше опериран поради постоечки проблеми со срцето.

Од палатата само кратко рекоа дека Неговото кралско височество ќе остане во болницата неколку дена за лекување и закрепнување. Иако Филип со години знаеше да ја насмее јавноста, тој знаеше да даде многу шокантни и бизарни изјави. Така, пред 55 години, тој рече дека жените од Велика Британија не знаат да готват, а со оваа изјава предизвика големо незадоволство кај неговите сонародници.

„Ако има четири нозе и не е стол, ако има две крилја, лета и не е авион, ако плива и не е подморница што Кинезите ќе јадат“, рече тој во 1986 година за време на состанокот на Светот Фонд за пожар.

Кога ги виде војводата и војвотката од Јорк како го уредуваат својот дом во 1988 година, тој рече дека изгледа како „соба на проститутка“.

Тој не ја поштеди принцезата Ана (70) со интересни изјави кога тој без вкус ја коментираше нејзината љубов кон коњите.

„Ако не прди или јаде сено, таа едноставно не се грижи“, рече тој.

Тој ја шокираше јавноста во 2002 година кога ја запозна Анабел Голди (71), која ги водеше конзервативците во Шкотска. Тој погледна назад во нејзината карирана вратоврска.

„Дали имате гаќички направени од тој материјал?“, Ја праша принцот.

Но, тоа не е сè. На официјалниот прием во Бромли пред девет години, тој и рекол на 25-годишна девојка дека ќе биде „уапсен за откопчување на фустанот“.

„Дали сте глув? Не е ни чудо што сте блиску до ова “, рече Филип во 1999 година во Кардиф, покажувајќи на училишен оркестар што свирел во негова чест.

За време на посетата на Пекинг во 1986 година, Филип се сретна со Британците кои студираа таму.

„Ако останете овде многу подолго, сите ќе имате закосени очи“, коментира Филип.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris