Што е заедничко за фаталниот италијанец и Лејди Ди?

3 јуни, 2021
Diana-Damiano

Иако поминаа повеќе од десет дена откако италијанската рок-група Манескин победи на култниот музички натпревар „Евросонг“, јавноста не престанува да зуи за фаталниот фронтмен Дамјано Давид. За музичарот со денови се дискутира на социјалните мрежи, а мажите и жените водат „виртуелна“ војна околу неговиот физички изглед.

И додека повеќето жени пишуваат дека ниту една посекси sвезда не се појавила на сцената со години, некои мажи сè уште не разбираат што гледа „понежниот пол“ кај момче кое не ја напушта куќата без шминка и се појавува на сцената во женска облека .

Веќе, судејќи според коментарите, тој ја доби титулата секс симбол, а на социјалните мрежи, обожавателите го споредуваат со легендарната принцеза Дијана. Некои обожаватели коментираат како Дамијано негува сличен стил како покојната Лејди Ди, а исто така се согласуваат дека зрачи со неверојатна енергија и харизма. Исто како што се зборуваше за еден од најпопуларните членови на кралското семејство во историјата.

Врските започнаа кога еден твитерџија забележа дека имаат ист стил и објави компаративна фотографија од нив на која и двајцата имаат сличен накит, фризура и шминка. ‘Долго време размислував за кого ме потсетува и сега ја гледам оваа фотографија. Неверојатна енергија. Каква сличност. Слободно можам да кажам – икони во стилот ‘, се само некои од коментарите под фотографијата.

damiano david

Потсетуваме, Дамијано на само 22 години успеа да го маѓепса светот, а неговата енергија, стил и изглед – ги помести границите на родовите стереотипи. Не се срами да шета низ градот во женска облека или да бакнува колега пред милиони гледачи. Тој сака да испрати порака до јавноста за поместување граници, слобода, разновидност, избор, сила, храброст …

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi