Славниот актер го доби 5-то дете со својата љубовница, поради што се скара со целото семејство

29 јуни, 2021
5 dete

Шкотскиот актер Еван Мек Грегор (50) и американската актерка Мери Елизабет Винстед (36) станаа родители.

Двојката, која заедно глумеше во филмот „Птици грабливки“, го дочекаа своето прво дете заедно, а информацијата на социјалните мрежи ја потврди и најстарата ќерка на Еван.

Имено, Клара Мек Грегор (25) го потврди раѓањето на нејзиниот брат во неделата на Инстаграм.

Добредојде на свет, мало братче. Честитки за тато и Мери, ова е најголемиот подарок – напиша најстарата ќерка на Грегор на Инстаграм.

Помалата сестра на Клара, Естер Роуз, исто така, објави слика со нејзиниот помлад брат на Инстаграм, па го откри неговото име Лаури.

,,Го запознав мојот мал брат во пиратска облека. Препорачувам на сите. Добредојде во семејството Лаури” – напиша Естер на Инстаграм.

Да потсетиме, Еван Мек Грегор има уште две деца, синовите Јамјан (20) и Анук (10), кои ги имаше во претходниот брак со Ева Мавракис, од која се разведе по 22 години брак.

Инаку, Мек Грегор и Винстед се запознаа на снимањето на серијата „Фарго“ во 2016 година, а тој официјално се разведе од поранешната сопруга летото 2020 година.

Сепак, судијата претходно ги прогласи за сингл.

Семејството на актерот тешко ја поднесе целата афера , а за тоа сведочи гневот на неговата најстара ќерка, кој кулминираше кога таа јавно кажа што мисли за новата избраничка на нејзиниот татко.

Најубавата и најталентираната жена на Земјата? Ох, човеку, се лажеш. Таа девојка е парче ѓубре“, прокоментира Клара на сликата на Мерина на социјалната мрежа, каде доби неколку комплименти.

Фановите на оваа актерка наскоро ја нападнаа Клара, истакнувајќи дека таа не треба да коментира жена што не ја познава и дека нејзината мајка сигурно ја убедила да ја злоупотреби актерката на таков начин.

Последен пат кога го видов татко ми беше кога имав четири години. Треба да ви биде драго што имате татко кој ве сака и да не се обидувате да му ја уништите среќата“, беше еден од коментарите упатени до 22-годишниот модел.

Оттогаш работите очигледно се променија.