Снимка на која принцот Филип ги пцуе фотографите се шири на социјалните мрежи, за некои тоа е омилената меморија од него

10 април, 2021
Screenshot_73

Велика Британија жали за саканиот принц Филип, од кого нејзините жители се збогуваат на различни начини, а некои се присетија на ситуациите во кои имаа можност да се сретнат со него, дури и за кратко време, па дури и ако тоа се покажало незгодно.

Еден од нив е фотографот Крис Роуз, кој сподели видео на Твитер во кое принцот Филип брза со фотографот кој го фотографираше, а тој исто така се заколна, што камерите, се разбира, го снимија.

„Мојот омилен спомен за принцот Филип секогаш ќе биде оној кога ќе му рече на фотографот само да ја сними е* фотографија“, напиша Крис на објава на својот Твитер.

Принцот Филип почина на 100-годишна возраст, а веста за неговата смрт ја потврди и Бакингемската палата.

“Со големо жалење, кралицата потврди дека нејзиниот сакан сопруг принцот Филип, војводата од Единбург, починал. Принцот Филип замина мирно утрово во замокот Виндзор. Кралското семејство наскоро ќе објави повеќе информации”, се вели во соопштението на Бакингемската палата.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi