СОСЕДИТЕ ИМ ГИ РАСИПАА ПЛАНОВИТЕ: Бекамови започнаа да градат приватно ЕЗЕРО, но ги пријавија!

2 мај, 2021
283931_viktorija-bekam_ff

Надлежните органи ќе одлучуваат за понатамошните работи.

Славната двојка Дејвид и Викторија Бекам започнаа да градат приватно езеро, во рамките на прекрасниот дом во Велика Британија.

Нивното задоволство го расипа пријавата на соседите до надлежните органи, кои велат дека се плашат дека нивното дело ќе предизвика поплави.

Сепак, Викторија и Дејвид веќе добија дозвола за градење, односно изградба на „елегантно езеро“, како што го нарекоа соседите.

Во образложението се наведува дека езерото ќе овозможи поголем биодиверзитет во таа област, поради што им било дозволено да имаат ваков проект.

Ова езеро требаше да заземе површина од три четвртини од фудбалски стадион. Бекамови планираат да изградат мал остров среде езерото.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi