Аријана Гранде предизвика конфузија со чудни детали на фотографиите од венчавката

6 јуни, 2021
192700837_192915342577987_2496542196523738632_n

Пејачката беше воодушевена од фотографиите од нејзиниот посебен ден, но фановите започнаа да поставуваат прашања од една причина

Пејачката Аријана Гранде неодамна се омажи за агентот за недвижнини Далтон Гомез. Неколку дена по венчавката, таа објави неколку фотографии од венчавката на Инстаграм, што ги воодушеви нејзините обожаватели. 27-годишната девојка блескаше во венчаница без прерамки, пуштена коса и со минимална шминка. Но, нејзините фотографии наскоро предизвикаа збунетост.

Нејзините обожаватели се прашуваат каде исчезнаа нејзините тетоважи. Аријана е позната по многуте тетоважи, а нејзините две најголеми исчезнаа од фотографиите. Многумина претпоставуваат дека ги покрила со шминка за да не привлече внимание, но странските медиуми пишуваат дека таа немала тетоважи додека го снимала спотот со пејачот The Weekend пред еден месец. Се шпекулира дека пејачката ги отстранила своите две големи тетоважи од рацете.

Нејзината тетоважа со пеперутка на нејзината рака последен пат беше видлива во април, но дотогаш веќе полека избледуваше. Таа имала истетовиран Покемон на подлактицата, што исто така веќе не се гледа. Се претпоставува дека можеби и здодеало од тетоважи или овие „исчезнатите“ ќе ги замени со нови. Но, таа не се осврнува кон љубопитните кои ја прашуваат каде се тетоважите, туку ужива во нејзиниот најдобар период од животот.

Да се потсетиме, Аријана имаше мала и интимна венчавка на која присуствуваа помалку од 20 луѓе. Нејзината намера беше да остави сè во тајност. Не е познато дали парот сакал ваква венчавка или дали сè брзо испланирале. Извори блиски до Аријана и Далтон тврдат дека тоа бил нивен слободен викенд и не сакале да чекаат повеќе, но и двајцата сакале интимна церемонија. ‘Немаше претерување затоа што Аријана сакаше да биде што е можно поедноставно. Тие само го сакаа тој момент за себе и за своите семејства“, изјави неименуван извор за странските медиуми.