Џеј Ло досега има добиено дури 5 свршенички прстени: Најевтиниот чини 100.000, а најскапиот 4 милиони $

23 април, 2021
jennifer-lopez-830x0

Пејачката неодамна призна дека ја раскинала свршувачката со нејзиниот петти свршеник Алекс Родригез

Последното раскинување на свршувачката на Џенифер Лопез, петта по ред, не дојде како молња од ведро небо. Латино дивата неколку пати се скарала и се смирила со нејзиниот сегашен избраник, а по последната пауза, повторно успеале да најдат заеднички јазик. Пред Алекс Родригез, таа планираше да се омажи за уште четворица мажи, а секој свршеник, логично, и купи соодветен прстен како симбол на верност и ветување.

Познатата водителка Венди Вилијамс на својот официјален профил на Твитер објави фотографии од вереничките прстени на славната Џеј Ло, прашувајќи кој веренички прстен најмногу ви се допаѓа.

Покрај свршеничките прстени, ви го претставуваме списокот на свршеници на Џеј Ло, што секако не е краток. Исто така, тука се и цените на вереничките прстени, кои се движат од 100.000 долари до четири милиони.

1. Оџани Ноа (1997-1998), прстен: 100.000 $

Првиот свршеник на Џеј Ло беше Оџани Ноа, а со него беше во брак само една година. Тие се венчаа во 1997 година, а Ноа продолжи да живее далеку од очите на јавноста по разводот.

Ноа е Кубанец, а Џенифер го запознала во ресторан каде бил келнер. По разводот, таа успеа судски да го спречи да објави книга за нивниот брак, а тој исто така се обиде да објави видеа од нивниот меден месец, кои пејачката исто така успеа да ги запре.

2. Крис Жад (2001-2003), прстен: 1 милион долари

По втор пат се сврши и се омажи за Крис Жад, кој беше танчер во нејзината трупа.

Ниту со него не остана долго, се разведе и по една година. Крис и подари веренички прстен вреден милион долари.

Погледнете ги сите свршеници на Џенифер во галеријата:

3. Бен Афлек (2002-2004), прстен: 2,5 милиони долари

Едно од најголемите изненадувања беше актерот Бен Афлек, кој ја запроси во 2002 година, а потоа раскинаа непосредно пред венчавката во 2004 година. Останаа во контакт сите овие години.

„Се слушаме од време на време и многу ја почитувам. Зарем не е неверојатно некој да го сними својот најголем филмски хит на 50-годишна возраст? “, Рече Афлек за Џенифер.

4. Марк Ентони (2004-20014), прстен: 4 милиони долари

Набргу по раскинувањето со Бен, Џенифер влезе во врска со Марк Ентони, со кого и се омажи. Бракот траеше од 2004 до 2014 година, а тоа е нејзината најдолга врска. Таа се омажи за него само неколку дена откако Марк се разведе од поранешната сопруга. Венчавката се одржа во нивната вила во Беверли Хилс со околу 40 гости.

Четири години подоцна, тие ги пречекаа близнаците – Максимилијан и Ема. Сè изгледаше како голема љубовна идила, им одеше подеднакво добро на приватно и деловно поле, но тогаш големата љубов згасна. Тие останаа во добри односи и денес ги воспитуваат своите близнаци заедно.

5. Алекс Родригез (2017-2021), прстен: 1,8 милиони долари

Како што и самата рече, во 2017 година во нејзиниот и живот влезе сродната душа, пензионираниот спортист – Алекс Родригез. Две години Џен блескаше од љубов и не се одвојуваше од него.

Потоа во 2019 година тие се верија додека беа на одмор. Оттогаш па до сега, тие раскинуваа неколку пати и повторно се помируваа, се до пред неколку дена кога беше објавено дека очигледно тие дефинитивно ја раскинале свршувачката.

И тогаш, за само еден ден, се појавија нивни нови заеднички фотографии и како што засега делува – бракот е сè уште во игра.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris