И покрај трансформацијата, таа добила тажна вест од докторот

10 мај, 2021
profimedia-0590127515

Актерката Ребел Вилсон ослабе 30 килограми и дозна дека нема да може лесно да забремени.

Таа се посвети на своето здравје во изминатата година и половина, а сега доби тажна вест. Актерката Ребел Вилсон успеја во својата цел – изгуби 30 килограми и со тоа го подобри своето здравје. Сепак, не е сè совршено. За жал, како што кратко објасни на нејзините социјални мрежи, 41-годишничката има проблеми со зачнувањето.

„Денес добив лоши вести и немав со кого да ги споделам, а знам дека треба да му кажам на некого“, напиша актерката во објава на Инстаграм. „Сочувствувам со сите жени кои се борат со плодноста“, кратко рече таа, не давајќи детали. Покрај смело признание, таа објави и помрачна фотографија отколку што прави вообичаено – беше лежерно облечена и шеташе покрај плажата на зајдисонце. „Универзумот работи на мистериозни начини и понекогаш сето тоа нема смисла, но се надевам дека светлината наскоро ќе се појави низ сите темни облаци“, тој не губи надеж.

Таа порано не зборуваше многу за плодноста. Минатата година си вети дека 2020 година ќе биде поздрава за неа. Покрај тоа што се сврте кон слабеењето, таа отворено зборуваше и за синдромот на полицистични јајници, поради што започна да размислува за замрзнување на јајцата. „Размислував да ги однесам моите квалитетни јајца во банка“, објасни тогаш.

Во тоа време, таа исто така беше свесна за нејзината возраст и дека тоа понекогаш може да создаде проблеми при зачнувањето. ‘Понекогаш се чувствувам тажно, но во исто време сум свесна дека давам се од себе за да го направам тоа подобро. Дури сега, кога ќе наполнам 40 години, сум посвесна за моето здравје и размислувам за основање на семејство “, објасни таа пред две години, не сфаќајќи дека во 2021 година ќе наидеде на голема препрека на тој пат.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi