Канје изјави дека Ким блефира во врска со разводот, еве како реагираше таа!

27 февруари, 2021
Costume Institute Benefit celebrating the opening of Camp: Notes on Fashion, Arrivals, The Metropolitan Museum of Art, New York, USA - 06 May 2019

Ким е бесна затоа што Канје бара поддршка, утеха и совет исклучиво од семејството и пријателите

Ријлити sвездата Ким Кардашиан (40) наводно е „бесна“ откако нејзиниот сопруг Канје Вест (43) им соопштил на пријателите дека само блефирала за нивниот развод, изјави неименуван извор за „Сан“.

Таа минатата недела поднесе барање за развод на суд, потврди нејзиниот портпарол за гореспоменатиот медиум. Многу нејзини пријатели и семејство биле шокирани од ваквиот потег затоа што тие знаат колку го сака својот сопруг и знаат дека се борела со сите сили за да успее нивниот брак, откри извор близок на Ким.

Ким наводно сака да му даде уште една шанса на Канје доколку се смени, па разводот веројатно нема ни да биде финализиран.

„Ким му се закануваше со развод толку многу пати што веќе ги имаше подготвени документите кога конечно поднесе тужба. Овој потег го изненади нејзиното семејство, бидејќи сите знаат колку таа го сака Канје и знаат дека таа навистина не сака крај на нивниот брак, но тие разбираат дека Ким во овој момент нема друг избор “, рекол изворот.

Канје емотивно се дистанцираше од Ким.

„Луѓето блиски до Ким сметаат дека таа не се откажува од бракот. Таа направи стратешки потег да го разбуди Канје и да сфати дека може да ја изгуби ако не се смени. Таа сака тој да продолжи понатаму и да биде сопруг и татко каков што треба да биде. Но, за жал, се чини дека таа не ја доби реакцијата што ја посакуваше од него “.

„Канје, наводно, им рекол на пријателите дека Ким блефирала за разводот и дека нивниот брак навистина не бил готов. Ким е бесна. Мислеше дека ќе ја сфати сериозно и ќе се промени, но наместо тоа им се довери на нејзините пријатели како тој ја сфатил “.

Ким е лута и затоа што Канје бара поддршка, утеха и совет исклучиво од семејството и пријателите, а таа и нејзиното семејство воопшто не го доживуваат. Изворот додаде дека Ким навистина го сака најдоброто за секого и сака пријателски развод, па затоа побарала таа и Канје да имаат заедничко старателство над нивните четири деца.