Лејди Гага ги доби назад своите украдени кучиња: „Ги пронајде една жена, претпоставуваме дека не е вклучена во целата приказна“

27 февруари, 2021
profimedia-0410699518

Полицијата во Лос Анџелес и ги врати на Лејди Гага своите украдени кучиња, двата француски булдога.

Двата француски булдога на Лејди Гага, беа украдени за време на прошетка во Холивуд, беа пронајдени здрави и безбедни. Американската пејачка претходно му понудила на нивниот пронаоѓач награда од 500.000 американски долари, објави полицијата во Лос Анџелес.

Француските булдози Коџи и Густаво беа киднапирани од двајца мажи во средата вечерта. Еден од нив пукал во шетачот на кучиња на Лејди Гага а потоа и двајцата избегале со автомобил. „Кучињата на Лејди Гага се предадени на локалната полициска станица. Тие беа пронајдени неповредени и предадени на претставниците на нивниот сопственик “, објави твитер на полицијата во Лос Анџелес (LAPD).

Во тек е кривична истрага

Миленичињата на Лејди Гага ги пронајде неименувана жена, која стапила во контакт со соработниците на познатата пејачка, а шефот на LAPD изјавил дека „не е сигурно дека учествувала во нападот или е поврзана со него“. Во тек е кривична истрага.

Гага, која моментално е во Рим, каде го снима филмот, ги остави своите три булдози кај чуварите дома во Холивуд. Нејзиниот шетач на кучиња, Рајан Фишер, беше повреден во напад на двајца мажи со полуавтоматска пушка нешто во 22 часот во средата и беше пренесен во болница со полесни повреди. Третото куче на Гага, кучката Мис Азија, избегало, но било пронајдено кратко по нападот. Снимките од надзорните камери покажуваат дека Фишер се бори против двајца мажи кои излегле од бел „седан“, а потоа еден од киднаперите го удрил во пределот на градите.

Гага на Инстаграм му понуди 500.000 долари на пронаоѓачот на своите миленици.

Француските булдози се релативно ретка раса на кучиња кои можат да се продадат за неколку илјади долари. Истражителите сакаат да утврдат дали крадците ги украле знаејќи дека кучињата припаѓаат на поп-sвездата или само сакаат да ги препродадат заради профит. Лејди Гага е особено приврзана за своите кучиња, кои често ја следат на јавни настани и често ги објавуваат своите фотографии на социјалните мрежи.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi