НОВИ ТУЖБИ ЗА НАЈГОЛЕМИОТ ПРЕДАТОР НА ХОЛИВУД: Доаѓаат нови судски процеси до Харви Вајнстин, а тој се извлекува на короната

13 април, 2021
at arrivals for Harvey Weinstein Arrives to Criminal Court for Closing Arguments, Manhattan Criminal Court, New York, NY February 14, 2020.

Поранешниот моќник Харви Вајнстин се соочува со нови обвиненија за силување. Неговиот правен тим бара одложување поради неговото лошо здравје и ризикот поради пандемијата на корона вирусот.

Поранешниот признат холивудски продуцент Харви Вајнстин ќе мора да се соочи со нови обвиненија за силување.

Во моментов отслужува 23 години во затвор во Њујорк. Обвинителите поднесоа случаи пред судот во Лос Анџелес пред две недели.

Се работи за 11 точки кои вклучуваат силување и сексуален напад, во пет наводни инциденти во 2004 и 2013 година.

Извлекување на короната

Се тврди дека правниот тим на поранешниот моќник ќе побара одложување на екстрадицијата поради лошата здравствена состојба на клиентот и зголемениот здравствен ризик поради пандемијата на корона вирусот.

Адвокатката што застапува двајца од петмината обвинители, Глорија Олред е уверена дека трансферот на Харви конечно ќе се случи.

„Ми се чини дека г-дин Вајнштајн не сака да биде префрлен во Лос Анџелес за справување со обвиненијата, но понатамошните одложувања значат дека правдата нема да биде задоволена“, рече Глорија.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris