Од принц за забава до одговорен татко: Како изгледаше животот на Хари пред да ја запознае Меган?

8 март, 2021
243143_untitled_ls

Пред принцот Хари да стане сопруг и татко, тој живеел разврат и создал бројни проблеми на неговото семејство.

Принцот Хари израснал под лупата на јавноста, кој сè уште будно го следи секој негов нов потег, особено затоа што се откажа од кралските должности и се пресели во САД со сопругата Меган Маркл и синот Арчи.

Но, пред да стане одговорен татко и семеен човек, Хари долго ја загрижуваше јавноста со своето однесување.

Како црвенокосно момче во 80-тите години на минатиот век, тој победи со својата сладост и посветеност кон својата мајка, а потоа прерасна во палав млад човек склон на забави, нарушување на редот и нарушување на угледот на кралското семејство.

Медиумите известуваа за неговите луди забави, а папараците сакаа да го снимаат како се обидува да ги шармира младите убавици. Забавите со пена, дружењето со славните и менувањето девојки веќе долго време се поврзуваат со принцот Хари, „црната овца“ на британското кралство.

Тврдоглав, но харизматичен, Хари, наводно, останал миленик на кралицата Елизабета и покрај сите скандали кои и ’ги дозволил.

Еден од најголемите сигурно беше оној кога го фатија „како да е роден од мајка“ на забава во Лас Вегас.

Тој се забавуваше и на Хвар, каде беше снимен како танцува на легендарната песна од Били Џин. Во клубот во кој поминуваше време со неколку пријатели до зори, тој испи текила, се дружеше со девојки, а на крајот на една луда вечер се искапи во базенот на еден ноќен клуб каде се забавуваше како никогаш порано во животот.

Но, ништо од горенаведеното не може да се спореди со скандалот што тој го организираше во семејството и монархијата во 2005 година кога се појави на приватна забава во нацистичка униформа. Фотографиите протекоа во јавноста, а принцот мораше јавно да се извини.

Исто така, беше напишано дека на 16-годишна возраст завршил со откажување од марихуана, а неговата баба и татко му го испратиле да престане да пие алкохол, каде што остана сам еден ден.

Некое време, неговиот татко вработуваше луѓе кои го придружуваа принцот на неговите патувања за да го спречат следното утро да го има лицето на сите светски наслови. И ноќта пред венчавката на неговиот брат Хари не се воздржа од забава. Тој остана буден до 3 часот наутро и наводно скокнал од балконот на еден хотел и ја повредил ногата.

Покрај сето ова, принцот бил познат и по тоа што менувал девојчиња. Неговата најдолга врска беше со богатата наследничка Челси Дејви, со која помина пет години, а тие раскинаа во 2009 година. На списокот на неговите познати бивши се најдоа и манекенката Кресида Бонас и пејачката Ели Гулдинг.

Но, сето тоа се смени кога актерката Меган Маркл влезе во неговиот живот. На нивната венчавка присуствуваа милиони луѓе, а во мај 2019 година Меган го роди нивниот прв син Арчи.

Пред нешто повеќе од една година, двојката ја шокираше јавноста со одлуката да ги напушти кралските должности. Тие се преселија во САД и неодамна објавија дека очекуваат уште едно дете.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris