После откажувањето на венчавката, Џеј Ло призна: „Ние ја направивме терапијата“

10 февруари, 2021
106110954_278519629896617_1286567946769864429_n-1.jpeg

Кон крајот на минатата година, таа откри дека таа и Алекс размислуваат за венчавка, што веројатно нема ни да се случи, а сега уште еднаш ги загрижи обожавателите кои се грижат дека на љубовта на парот се ближи крај.

Уште пред една година, светот едвај чекаше да се види една од најочекуваните свадби во последните неколку години – онаа на пејачката Џенифер Лопез и Алекс Родригез. Пандемија ги запре на патот, а на крајот на минатата година Џеј Ло ја шокираше јавноста – призна дека таа и нејзиниот вереник размислуваат дали воопшто сакаат да застанат пред олтарот. Тогаш многумина започнаа да „шепотат“ за проблемите во врската со овој популарен пар, а шпекулациите деновиве само ја засилија латино дивата. Имено, иако таа тврди дека сега сè е во ред, призна дека таа и Алекс побарале стручна помош за време на lockdown.

Имено, исто како и многу парови ширум светот, тешкотиите предизвикани од стрес, неизвесност и особено карантин не ги заобиколија оваа 51-годишна и нејзиниот свршеник, кој е шест години помлад. Џенифер зборуваше за „љубовта за време“ на пандемијата во интервју за списанието „Allure“, чија насловна страница е украсена со нејзиниот лик.

Таа се осврна на фактот дека нејзината втора долгоочекувана венчавка беше одложена поради неславниот корона вирус.

-Поминавме месеци на организација, требаше да биде голема работа, но можеби тоа не беше вистинскиот момент. Во меѓувреме, ја направивме терапијата, мислам дека многу и помогна на нашата врска. Мора да инвестирате во себе и секогаш да работите на себе “, призна Џенифер.

-На почетокот на пандемијата, сите се соочивме со вознемиреност, како одеднаш да сме во зона на самракот. Но, драго ми е што конечно успеав да поминам многу повеќе време со мојот вереник и децата. Игравме бејзбол заедно, се сликавме, се посветивме на ситници што не успеавме да ги направиме поинаку ‘, додаде таа.

Меѓутоа, иако, според неа, се чини дека розите повторно цветаат ’во нивната врска, многу фанови не се убедени во тоа. Имено, многумина се прашуваат зошто побарале помош од експерти, а признанието го поврзаа со минатата година, кога призна дека венчавката можеби никогаш нема да се случи.

„Да, ние размислувавме за тоа. На наша возраст, и двајцата бевме веќе во брак, па се прашувавме: ‘Дали воопшто треба да се венчаме? Што ни значи тоа? “, Започна Џенифер како гостин кај Енди Коен.
Сè зависи од личните ставови, дали сакате воопшто да го направите тоа? Дефинитивно нема брзање. Беше многу тажно затоа што требаше да се венчаме во јуни во Италија, планиравме сè. Така, во март или април, гледавме сè што се случуваше и помисливме: Ова можеби нема да се случи. Италија во моментов е најлошото место во светот, и таму треба да се венчаме. Тогаш реков: „Добро, мора да откажеме сè“, продолжи Џеј Ло.

-Тоа беше разочарувачко, искрено рече таа и призна дека откажувањето на венчавката им даде шанса да размислат подобро за тоа што двајцата сакаат во иднина. И тогаш мислите: „Работите ќе се случат кога ќе се суди, но исто така мислите:„ Дали воопшто го сакаме тоа? Треба ли? ‘ Околностите ни дадоа можност да застанеме и да размислиме за тоа, рече тогаш Џенифер.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi