Познатиот рапер изврши самоубиство на 20-годишна возраст

1 јуни, 2021
98768fd29cedcc6bde2816baa111dc3447d440b0

Раперот Лил Лоудед почина на 20-годишна возраст, а според странските медиуми, музичарот извршил самоубиство

Дашон Робертсон, како што е неговото вистинско име, се прослави со песната „Блок Бејби“, која во 2019 година беше една од најслушаните песни на ЈуТјуб.

Трагична вест, објави неговиот адвокат, кој изјави дека неговата смрт е многу трагична, како и дека раперот немал идеја дека неговиот живот ќе заврши на тој начин.

– Имаше многу светла и ветувачка музичка кариера – рече адвокатот и додаде дека неговата кариера била во пораст.

Како што се наведува, младиот рапер бил обвинет за убиство што се случи на 25 октомври и тој многу тешко ја издржа таа трагедија.