Продолжува сагата за објавата на нефотошопираната слика, се соблече во живо за да покаже како навистина изгледа: „Барам да се тргне од интернетот!“

10 април, 2021
Screenshot_74

Клое Кардашијан (36) објави видео на кое е топлес и напиша емотивен пост откако Интернетот беше преплавен со нејзината неуредена фотографија.

Според Дејли меил, спорната фотографија ја направила бабата на Клои, Мери Џо, за време на велигденскиот викенд, а според официјалните документи таа е нејзина сопственичка. ПР тимот во моментов се обидува да ја отстрани фотографијата од Интернет и тврди дека станува збор за неовластено објавување, а странските медиуми истакнуваат дека за оваа грешка е виновен помошникот на ријалити sвездата, кому сега му се заканува отказ.

Погледнете ја фотографијата овде.

Клои направи фотографија во живо на Инстаграм во спортска облека, а се сними и топлес за да докаже дека не се сите нејзини објави фотошопирани. Кардашијан се фотографирала во огледалото со едната рака додека ги покривала градите со другата, носејќи едвај видливи гаќички во боја на кожа.

Таа објасни и во подолг текст.

“Еј, луѓе ова сум јас и моето неуредно и нефилтрирано тело. Мојата фотографија објавена оваа недела е прекрасна. Но, како некој што се бореше со изгледот на твоето тело цел живот, кога некој ќе сними фотографија од тебе што не е ласкава, во лошо осветлување или не го покажува вашето тело како што е после напорен тренинг, а потоа е поделено со светот, имате целосно право да побарате да не се споделува без разлика кој сте. Вистината е дека притисокот, постојаниот притисок и очекувањето за целиот мој живот да бидам совршена и да се занимавам со “Клои е дебелата сестра. Клои е грдата сестра. Нејзиниот татко сигурно не беше нејзиниот вистински татко, бидејќи изгледа многу поразлично. Единствениот начин на кој може да изгуби толку многу килограми е операцијата.“Треба ли да продолжам?“, напиша Клои.

“Но, кому му е гајле како се чувствува затоа што израсна привилегиран живот. Таа исто така е во реално шоу, па се согласи на сето ова.“ Секако, не барам сочувство туку да ме почитувате како човечко суштество. Не сум совршена, но ветувам дека ќе се обидам да го живеам секој ден од мојот живот што е можно поискрено и со емпатија и љубезност. Тоа не значи дека не правам грешки. Но, нема да лажам. Скоро е неподносливо да се обидам да ги достигнам невозможните стандарди поставени од јавноста за мене. поради најмалите детали и секој ден светот ме потсетува на неа “, додаде Кардашијанката.

„И кога ќе се обидам да ја искористам таа критика како мотивација да се најдам во најдобра форма во мојот живот и да им помагам на другите со истите проблеми, тие ми велат дека не го сторив тоа преку напорна работа и дека секако платив за сето тоа . Вие навистина не можете да се навикнете на осуди и реченици дека не сте привлечни, но јас ќе кажам ако го слушнете доволно пати, тогаш ќе почнете да верувате во тоа. Тоа е пример за тоа како ми е кажано да се чувствувам, дека не сум доволно убава, па затоа сум таа што сум. Ми се допаѓа добар филтер, добро осветлување и малку уредување на фотографии тука и таму. На ист начин на кој се шминкам, ги потстрижувам ноктите и носам потпетици за да се претставам пред светот онака како што сакам да ме гледа и ќе продолжам да го правам тоа. Моето тело, мојата фотографија и тоа како избирам да изгледам и што сакам да споделам е мој избор. Повеќе не е на никој да одлучи или да процени што е прифатливо или не. За оние кои постојано чувствуваат притисок да не бидат доволно совршени, сакам да знаете дека ве гледам и разбирам. Секој ден моето семејство и пријателите, кои ме сакаат, ми велат дека сум убава, но знам дека треба да се посоветувам. Сите ние сме единствени и совршени на свој начин. На кој било начин кој некој ќе избере да биде виден. Сфатив сега дека не можеме да продолжиме да го живееме својот живот обидувајќи се да се стиснеме во совршениот калап или во сè што другите ни поставија. Само терајте ги вашите работи и проверете дали срцето ви е среќно “, заклучи Клои.

Нејзиниот пост на Инстаграм го лајкнаа повеќе од два милиони луѓе за три часа и многумина ја поддржуваа во коментарите. Меѓу нив беа и сестрите на Клои.

“Да! Ти убава, силна, здрава кралица”, и напиша Кендал Џенер. „Те сакам, Клои“, прокоментира Ким Кардашијан.

„Те сакам многу“, напиша Кајли џенер. Се јави и нејзината мајка.

“Клои, од сите луѓе за кои знам ти имаш најубаво срце и те обожавам и многу сум горда на тебе. Ти си инспирација за сите нас и те ценам и те сакам секој ден. Ти благодарам што нè научи сите да бидеме добри и да не осудуваме. Ти си уникат. Каков благослов си . Ти си подарок”, и напиша Крис Џенер.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi