СЕ ПРЕФРЛА НА ПОЛИТИКА: Поранешниот претседател на САД тешко го критикува Меконахи за ОВА

21 април, 2021
Capture-34

Поранешниот американски претседател Џорџ Буш му даде неколку совети на холивудскиот актер Метју Меконахи, кој можеби ќе се кандидира за гувернер на Тексас.

„Политичкиот свет не е глума во романтична комедија“, му рече Буш на актерот.

На прашањето од Буш за потенцијалната кандидатура на Меконахи за гувернер на Тексас, тој рече дека „тоа е тешка работа“.

Меконахи претходно изјави дека „навистина размислува“ да се кандидира, па дури и го презеде водството во анкетата против сегашниот гувернер, Грег Абот.

Според анкетата, Меконахи во моментов има поддршка од 45 проценти од регистрираните гласачи во Тексас, наспроти 33 проценти од сегашниот гувернер на Републиканците, Грег Абот.

Џорџ Буш беше гувернер на Тексас од 1995 до 2000 година, кога поднесе оставка.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi