Славната пејачка се верила? Таа гордо го покажа прстенот, а се запозна со момчето преку социјални мрежи!

11 февруари, 2021
299438_lana-del-rej-2_f

Пејачката Лана Дел Реј ја раскина врската со полицаецот Шон Ларкин минатата година и веднаш се фрли во запознавање на нова потенцијална љубов.

На крајот на летото, таа го најде кантри пејачот Клејтон Џонсон на апликацијата за запознавање со која очигледно веднаш кликна, па страстите меѓу нив многу брзо се разгореа.

Прво, тие почнаа да се следат на Инстаграм, што веднаш го забележаа нивните обожаватели, а имаше гласини дека таму нешто се случува. Многу брзо, на Инстаграм на Џонсон прво следеше фотографија од стапалото на Лана, а фановите коментираа дека знаат чија е ногата затоа што е многу карактеристична.

Сега и двајцата се охрабруваат да ја прогласат врската за официјална, па пејачот горе-долу објави фотографија на која позираат заедно и напиша „Среќен роденден за мене“. Имено, пејачот наполни 32 години, додека неговата свршеница е три години постара од него.

Откако се појави во шоуто со огромен прстен, се шпекулира дека се вериле. Инаку, Клејтон е дел од музичкото трио „Тhe Johnsons“ со неговите браќа, а во бендот свири гитара и пее.

Бендот нема издадено песна од 2017 година, кога го издадоа синглот „Call Whenever“. Лана веќе имаше неколку неуспешни врски зад себе, со различни профили на мажи. Покрај тоа што била со полицаец, таа се забавувала и со шкотскиот пејач Бери-Џејмс О Нил, италијанскиот фотограф Франческо Каросини.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi