‘Тие се срамни предавници! Меган треба да добие Оскар за глума, срам да им е! Тие сакаат да ги мразиме’

8 март, 2021
o_10380695_480

Водителот Пирс Морган уште еднаш жестоко и остро го тресна кралскиот пар. Дури и на гледачите им беше премногу…

Ако се предвидеше нешто да се случи по интервјуата дадени од Меган Маркл и принцот Хари на Опра Винфри, тоа беше реакција на водителот на „Добро утро за Велика Британија“, Пирс Морган. Како што се очекуваше, 55-годишниот новинар уште еднаш жестоко и остро го тресна бегалскиот кралски пар.

Морган објави низа отровни коментари на својот профил на Твитер, почнувајќи од раните зори, и како што целиот скандал станува уште „по врел“, тој не престанува да твита, влегувајќи во расправија со фановите кои ги поддржуваат Меган и Хари.

Меѓу неговите први твитови беше прашањето „Дали е предоцна за номинации за Оскар?“, алудирајќи сосема јасно дека мисли дека Меган Маркл глуми во едно интервју и додаде дека не би и верувал дури и ако ја прочита временската прогноза. Следуваше неговата широка забелешка.

Потоа веднаш напиша дека “Хари сака Америка и остатокот од светот да го мразат неговото семејство, монархијата и неговата земја. Предлагам да почекаме да одговорат жртвите на дивеењето на неговата сопруга пред да започнат да мразат”.

Еден час подоцна следеше ново соопштение – „Да појаснам, принцот Хари и неговата сопруга поминаа два часа клеветајќи на сè што претставуваше кралицата и што работеше напорно за да го одржи, додека се преправаа дека ја поддржуваат. Сето тоа го сторија додека 99-годишниот нејзин Филип -стариот сопруг е сериозно болен и е во болница “. Се разбира, тоа не беше важно само на Твитер.

Очигледно напнатиот Морган и неговата ко-водителка Сузана Рид, пишува британски Експрес, ја започнаа емисијата на ИТВ „Добро утро Британија“ коментирајќи како реагирале на интервјуто на војводата и војвотката од Сасекс. Патем, ITV ексклузивно ги откупи правата за емитување интервјуа за територијата на Велика Британија.

“Толку сум лут што сакам да врескам. Мене ми е лошо од тоа што само требаше да го гледам”, рече Морган и додаде дека неговиот колега заклучил дека луѓето може да бидат вознемирени и потресени од она што го слушнале на интервјуто.

Реакциите на публиката беа поделени. Сепак, на некои не им се допаѓаше да слушаат вакво излевање на жолчката од раните утрински часови, без разлика дали тие беа за или против бегалскиот пар.

„Малку прегласно за 7.30 часот наутро“, напиша еден гледач на социјалните мрежи, додека друг заклучи дека поради „премногу омраза“, тој решил да гледа друг канал.

Во меѓувреме, Морган продолжи да дискутира за својата омилена тема на својот Твитер, и во еден момент им рече на оние кои не се согласуваат со него – „Може ли фановите на Меган и Хари кои во моментов ме злоупотребуваат да престанат да се обидуваат да ме замолчат со такво расистичко малтретирање. Ви благодарам “.

Тој исто така се поврза со колега од ITV, најавувачот Алекс Бересфорд.

„Дали некогаш застануваш и мислиш дека треба да ја оставиш бремената жена на мира некое време?“, Праша Бересфорд еден колега на Твитер. Тој веднаш возврати. „Мислиш како што таа ја остави 94-годишната жена чиј сопруг е во болница?

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris