Вградил дијамант од 24 милиони долари во челото, а сега крвари и се плаши дека ќе умре! (ФОТО)

8 февруари, 2021
884999_profimedia0481054220_ls

Ако изгубам прстен, поеќе ќе ме исмејуваат отколку да го имам на челото – рече раперот кој стави скапоцен дијамант на челото.


Американскиот рапер Лил Узи Верт изјави дека се плаши дека може да умре ако розовиот дијамант вграден во челото не му се отстрани „на вистински начин“.

Тој објасни дека не можел да го купи тој дијамант одеднаш, дури и да ги распродаде своите автомобили и куќа. Розовиот дијамант чинеше 24 милиони долари.

На видеото се гледа како тој седи со очила за сонце со камен навидум заглавен во средината на челото.

Насловот на клипот гласеше: „Убавината е болка“.

Но, на фотографијата подоцна објавена на сега избришаниот твит, се гледа како крвта тече под дијамантот и се спушта низ носот.

На натписот пишуваше: „Ако не го сторам тоа на вистински начин, би можел да умрам.

Сликата предизвика загриженост кај фановите, со еден натпис: “Брат, ако ова не е безбедно, подобро да го извадиш. Не сакам да те видам мртов.”

Но, Вудс подоцна објави уште едно видео на кое се гледа како тој нема крв и дијамант во главата.

„Ок, добро сме“, напиша тој.

Подоцна додаде: “Буквално се обидувам да се претворам во дијамант.”

Во 2016 година тој се истакна како некој кој е познат и по многу тетоважи на лицето, пирсинг на лицето и ексцентрични фризури.

Прво зборуваше за дијамантот во серија твитови објавени за време на викендот.

„Со години плаќам природен розов дијамант од Елиот“, напиша тој.

Вудс продолжи: “Овој камен чини толку многу што плаќам за него од 2017 година.”

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi