СТРАШНА ИЛИ НУЖНА ОДЛУКА? Принцот Чарлс ќе се погрижи неговиот внук Арчи никогаш да не стане принц, Хари и Меган побеснеа!

21 јуни, 2021
320095_profimedia0606209079_ff

Британските медиуми пишуваат дека принцот Чарлс ќе се погрижи неговиот внук Арчи, кој има само две години, никогаш да не стане принц!

Тој даде до знаење дека Арчи никогаш нема да биде во „првите редови“ на семејството, ниту дека ќе може да биде принц, бидејќи планирал големи промени кога самиот ќе стане крал.

Чарлс има план да го намали бројот на клучни членови на семејството и смета дека јавноста не сака да ги покрие трошоците за проширување на монархијата.

Принцот објави промена во документите со кои, наводно, ќе се осигура дека Арчи не може да ја има титулата принц. Како што е напишано, Хари и Меган се лути на ова, а тоа дополнително ги наруши односите на Хари со неговиот татко.

<p>Malo je reći da su vojvoda i vojvotkinja od Saseksa pobesneli zbog ove Čarlsove odluke</p>

Покрај тоа, напишано е дека Хари ќе организира свои новинари на откривањето на статуата посветена на принцезата Дијана, која е планирана за 1 јули.

Не се познати сите детали за пеколниот план на Чарлс, но се претпоставува дека само наследниците на круната и нивните најблиски ќе имаат право на целосни титули, заштита и финансиска поддршка.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi