СТРОГИ ПРАВИЛА ЗА МАЈКИТЕ И БЕБИЊАТА ВО КРАЛСКОТО СЕМЕЈСТВО: Еве што не смеат да прават во БРЕМЕНОСТ и што прекрши Меган Маркл!

31 јули, 2021
2664309_profimedia0234843423_ls

Постојат многу правила во кралското семејство што не можеме ниту да ги замислиме. Од раѓање, им се наметнуваат норми, како што се начинот на облекување, седење, јадење и заминување во странство.

Специјални правила важат и за сите од кралското семејство кога станува збор за принова во семејството и за време на бременоста, пишува „Мариеклер“.

Kraljevska porodica

Мајките од кралското семејство мора да се придржуваат до одредени правила. Додека целиот свет чека Меган Маркл и принцот Хари да и ја претстават на јавноста малата Лилибет Дијана, некои шпекулираат дека веќе прекршиле некои од овие правила.

Обично, кралицата Елизабета е првата што знае дали некој член на кралското семејство очекува бебе или кога ќе се роди. Всушност, Вил дури користеше шифрирана телефонска линија за да се јави кај Елизабета.

Често, кралските семејства сами не го дознаваат полот на своето дете – и ако го дознаат, тие дефинитивно не ги објавуваат вестите јавно.

Kraljevska porodica

Општо земено, кралското семејство ја најавува бременоста во јавноста околу 12 недели. Значаен исклучок беше направен кога Кејт Мидлтон беше бремена со принцот Луис и одлучи тоа да го објави порано од вообичаеното, бидејќи страдаше од тешки утрински мачнини.

Kejt Midlton

Кога очекуваат кралски семејства, имаат тенденција да ги ограничат патувањата и да ги одвратат од патувања на меѓународно ниво. Се разбира, тоа не значи дека е целосно забрането. На пример, Меган имаше официјални кралски посети на Австралија, Нов Зеланд, Фиџи, Тонга и Мароко за време на нејзината бременост.

Деколтето е секогаш кралско не-не (Дијана славно носеше „торби за деколте“-мали спојки со кои можеше да ги покрие градите во облека со понизок крој), а тоа важи и за време на бременоста. Бидејќи женските гради растат за време на бременоста, тоа значи многу високо деколте и скромни палта за кралските жени кои очекуваат.

Kraljevska porodica