ТИЕ СЕ СОВРШЕНО СЕМЕЈСТВО КОЕ Е ПРЕКРАСНО ДА СЕ ГЛЕДА: Децата на Енрике Иглесијас и Ана Курњикова се тотален ХИТ!

11 јули, 2021
212225_profimedia0092925728_ls

Иако е официјално на одмор, Енрике Иглесијас има полни раце работа. Но, не се жали. И зошто би кога тој поминува време во најдобро можно друштво, со своите малечки. За волја на вистината, не е лесно да се грижиме за три мали деца: близнаците Луси и Никола ќе наполнат четири години на есен, додека најмладата Маша има само година и пол.

Славниот Шпанец и неговата убава сопруга, поранешната руска тенисерка Ана Курњикова важат за исклучително грижливи и посветени родители, а нивните профили на Инстаграм се полни со објави од семејниот албум.

Децата на Ана Курњикова и Енрике Иглесијас го имаат главниот збор …

Се чини дека при поделбата на одговорностите околу децата, Енрике имал „обврска“ да смисли начини да го помине денот што е можно позабавно, а бидејќи летната жештина е во полн ек, најдобрата идеја е да излезе на море во чамец.

Од изгледот на лицето на Николас, би се рекло дека тој не бил премногу задоволен од изборот на неговиот татко, но затоа неговата сестра не ја криеше среќата што доби очила за сонце во форма на срце.

Сè на сè, може да се заклучи дека поранешниот тенисер и познатата пејачка имаат хармонично семејство и дека создадоа живот од соништата.