Тие влегоа во историјата на ГРЕМИ: Бијонсе и Тејлор Свифт собраа најмногу награди

15 март, 2021
popara posleden

Синоќа, на 28. Греми награди, Тејлор и Бијонсе собраа најмногу награди.

Бијонсе го освои 28-от Греми во недела вечерта, со што стана жена со најмногу награди во историјата на Греми наградите и ја престигна Алисон Краус, претходната рекордерка.

Тејлор Свифт и Били Ајлиш ги освоија главните награди на Греми наградите, а Бијонсе влезе во историјата како најнаградувана пејачка.

Песната на Ајлиш “Everything I Wanted” ја доби наградата за песна на годината, а “Folklore” на Тејлор за албум на годината. Она што е интересно е што само уште тројца изведувачи успеаја да ја освојат наградата за албум на годината три пати, а тоа се Френк Синатра, Пол Сајмон и Стиви Вондер.

Тејлор е првата жена што ја добила наградата за албум на годината 3 пати!

На песната “I Can’t Breathe” од Х.Е.Р. и припадна Греми за песна на годината во категоријата во која наградата се доделуваа на авторите, а не на изведувачите. Напишана е како посвета на движењето “Black Lives Matter”. Бијонсе го посвети и својот албум “Black Parade” на истото движење.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris